fbpx

Polecamy

Diamentowy Spotter

Diamentowy Spotter

Kolejne miliony dla powiatu

Ponad 16 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg ma trafić do Powiatu Starachowickiego. 6 lutego br. premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań rekomendowanych do dofinansowania w ramach naboru na 2023 r. Znalazły się na niej trzy inwestycje powiatowe – rozbudowa drogi Majków - Marcinków - Wąchock, remont drogi Mirzec – Malcówki, a także przebudowa ul Starachowickiej w Lipiu i rozbudowa ulicy Szkolnej w Adamowie. Czwarta, zgłoszona przez Powiat tj. przebudowa drogi powiatowej Rzepinek - Świślina – Szerzawy, umieszczona została na miejscu szóstym listy rezerwowej. 

Spotkanie robocze w sprawie budowy linii kolejowej

Omówienie wariantów przebiegu linii kolejowych do Centralnego Portu Komunikacyjnego na odcinku Radom – Iłża – Kunów było głównym tematem roboczego spotkania w Urzędzie Gminy w Mircu.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele inwestora czyli Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz firmy Databout, która przygotowuje koncepcje przebiegu tras kolejowych. Gminę Mirzec reprezentowali pracownicy Urzędu Gminy w Mircu z wójtem Mirosławem Sewerynem oraz radni Anna Kawalec i Sylwester Spadło. Robocze spotkania na temat wariantów przebiegu linii kolejowych organizowane są w każdej gminie, w której wyznaczono korytarze inwestycji.

Duże zainteresowanie firm budową wiaduktu

Do 14 lutego br. wydłużony został termin składania ofert w przetargu dotyczącym poprawy warunków obsługi i rozwoju SSE Starachowice S.A. m.in. poprzez budowę bezkolizyjnego przejazdu drogowego nad linią kolejową nr 25 w Starachowicach. Powodem jest bardzo duże zainteresowanie, w tym wpływające pytania od potencjalnych oferentów, jak informuje Andrzej Klimczak – dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach.

Subskrybuj to źródło RSS

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media