fbpx

Kierował niesprawnym dostawczakiem (zdjęcia)

  • Dział: Fakty

Policjanci codziennie czuwają nad bezpieczeństwem i porządkiem na drogach, zwracając uwagę na wykroczenia, które mogą przyczynić się do zdarzeń drogowych. Jednym z nich jest również kierowanie niesprawnym technicznie pojazdem. Zły stan techniczny auta dostawczego, którym poruszał w miniony piątek się 43–latek, był jednym z powodów kontroli drogowej.

Czytaj więcej...

17-latek odpowie za rozpylenie gazu w centrum handlowym

  • Dział: Fakty

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach na podstawie zebranych materiałów ustalili, że za rozpyleniem gazu w jednym z centrów handlowych w Starachowicach w miniony wtorek odpowiedzialny może być 17 – latek. Mieszkaniec powiatu starachowickiego usłyszał już zarzut. Grozi mu teraz kara aresztu, ograniczenia wolności lub wysoka grzywna.

Czytaj więcej...

Narkotyki podczas kontroli drogowej

  • Dział: Fakty

W miniony wtorek policjanci starachowickiej jednostki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem. Podczas interwencji okazało się, że dwaj pasażerowie auta posiadali środki odurzające. Mężczyźni zostali zatrzymani. 37-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności, a 30-latkowi do 3 lat.

Czytaj więcej...

Kto rozpylił niebezpieczną substancję w Galardii?

  • Dział: Fakty

We wtorkowy wieczór w Centrum Handlowym Galardia doszło do rozpylenia nieznanej substancji chemicznej. Straż pożarna ewakuowała 140 osób, kilkanaście z nich uskarżało się na zawroty głowy oraz drapanie w gardle. Mierniki będące na wyposażeniu strażaków nie zidentyfikowały rodzaju substancji, zadysponowano więc specjalną grupę Ratownictwa Chemicznego ze Skarżyska. Również wtedy nie stwierdzono zagrożenia, to jednak nie oznacza końca sprawy.

Czytaj więcej...

Kradł i szybko wpadł...

  • Dział: Fakty

Nawet piętnaście lat za kratkami spędzić może 36-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież z włamaniem do dwóch ciężarówek zaparkowanych na terenie jednej ze skarżyskich firm. Łupem włamywacza recydywisty padło paliwo warte 1400 złotych. Zatrzymany został wczoraj, a niebawem rozliczy go sąd.

Czytaj więcej...

W kilka minut „zdobyła” 29 punktów (wideo)

  • Dział: Fakty

Policjanci ze starachowickiej drogówki zatrzymali do kontroli 42-letnią kierującą, która wyprzedziła na przejściu dla pieszych a później przekroczyła dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym, jadąc 120 km/h. Kobiecie zostało zatrzymane prawo jazdy, policjanci nałożyli na nią grzywnę w wysokości 3500 złotych, a do jej konta doliczone zostało 29 punktów.

Czytaj więcej...

Poszukiwani w rękach policjantów

  • Dział: Fakty

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach w trakcie minionego weekendu zatrzymali sześć osób, które ukrywały się przed organami ścigania. Najwięcej do odsiadki ma 35-latek, który był poszukiwany do odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności.

Czytaj więcej...
Subskrybuj to źródło RSS

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media