fbpx

Trafili do aresztu za znaczną ilość narkotyków

 • Dział: Fakty

Wczoraj Sąd Rejonowy w Starachowicach zadecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące dwóch mężczyzn podejrzewanych o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Obaj zostali zatrzymani przez policjantów wydziału kryminalnego starachowickiej komendy w miniony poniedziałek na terenie gminy Wąchock. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej...

Uwierzyli oszustom i stracili pieniądze

 • Dział: Fakty

Oszuści za pomocą wymyślonych historii doprowadzają swoje ofiary do utraty pieniędzy lub kosztowności. Tak było wczoraj, gdy do dwójki mieszkańców powiatu starachowickiego zadzwonili przestępcy podający się za członków rodziny. W wyniku działania oszustów 79-latka straciła 62 000 złotych, a 78-latek 45 000 złotych.

Czytaj więcej...

Kierował motocyklem z zakazem i narkotykami

 • Dział: Fakty

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 36–latkowi zatrzymanemu w niedziele przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej jednostki. Mężczyzna posiadał aktywny zakaz prowadzenie pojazdów, a ponadto w trakcie interwencji policjanci znaleźli przy nim środki odurzające.

Czytaj więcej...

Uwierzyła oszustom i straciła 30 tysięcy

 • Dział: Fakty

Przestępcy mają wiele sposobów na wyłudzanie pieniędzy. Najczęściej podszywają się pod osoby, które budzą zaufanie. Tak również było wczoraj, gdzie do 75-latki zadzwonił rzekomy prokurator, w wyniku czego kobieta straciła 30 000 złotych. Prokuratorzy oraz policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy, nie pytają o zgromadzone środki pieniężne i nie proszą o zaciąganie kredytów!

Czytaj więcej...

Uwierzyła oszustowi w historię o wypadku i straciła pieniądze

 • Dział: Fakty

Oszuści w swoich działaniach, wyczekują odpowiedniego momentu i za pomocą wymyślonej historii doprowadzają swoje ofiary do utraty pieniędzy lub kosztowności. Tak było wczoraj, gdy do 83 –letniej mieszkanki gminy Brody przyszedł mężczyzna podający się za policjanta. W wyniku działania oszusta kobieta stracił blisko 11500 złotych.

Czytaj więcej...

40-latek ukrył narkotyki w dwóch słoikach zakopanych w ziemi

 • Dział: Fakty

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach po raz kolejny przejęli znaczne ilości narkotyków. Tym razem policjanci zatrzymali 40-latka, który był już notowany za posiadanie środków odurzających. W mieszkaniu mężczyzny stróże prawa zabezpieczyli ponad 260 gramów amfetaminy oraz ponad 35 gramów marihuany. Decyzją sądu zatrzymany najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Czytaj więcej...

Kierowca pod wpływem i poszukiwana siostra pasażerka

 • Dział: Fakty

O kierowanie seatem w stanie nietrzeźwości podejrzewany jest 30-latek z powiatu starachowickiego. Podczas policyjnej kontroli okazało się, że mężczyzna ma w organizmie nieco ponad 0,6 promil alkoholu i prowadzi auto bez uprawnień. O pechu może mówić podróżująca w pojeździe jego 31-letnia siostra. Kobieta była poszukiwana i trafiła za kratki na pół roku.

Czytaj więcej...

Zamiast życzeń na Dzień kobiet, usłyszały poważne zarzuty. Historia skandalicznego nagrania (wideo)

 • Dział: Fakty

Od pięciu do nawet dwudziestu pięciu lat za kratami spędzić mogą dwie mieszkanki powiatu starachowickiego. 26 i 39-latka podejrzane są o pozbawienie wolności ze szczególnym udręczeniem ich 32-letniego znajomego. W przestępstwie towarzyszył im 45-letni kompan, któremu grozi taka sama kara. Swoje skandaliczne zachowanie podejrzani nagrali telefonem komórkowym.

Czytaj więcej...

Podziękowania dla starachowickich policjantów

 • Dział: Fakty

„Dziękujemy za zaangażowanie i zrozumienie. Dzięki Waszej wspaniałej postawie, wszystko zakończyło się szczęśliwie”– to treść podziękowań, które wpłynęły wczoraj do starachowickich policjantów od jednego z mieszkańców miasta. Mężczyzna był bardzo wdzięczny za udzielenie pomocy jego partnerce, która w miniony poniedziałek podczas spaceru w lesie się w nim zgubiła.

Czytaj więcej...

40-latka chciała sprzedać buty, straciła 8600 zł

 • Dział: Fakty

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Starachowicach zawiadomienie o oszustwie złożyła 40 – latka. Kobieta zamieściła ogłoszenie dotyczące sprzedaży butów. W wyniku działania sprawcy, kobieta zamiast zyskać na sprzedaży, to straciła ponad 8600 złotych. Po raz kolejny ostrzegamy i przypominamy o zachowaniu ostrożności podczas transakcji internetowych.

Czytaj więcej...

Atak na komisariat policji w Mircu

 • Dział: Fakty

59-letni mężczyzna wszczął awanturę na posterunku policji w Mircu (Świętokrzyskie). Następnie wyszedł z budynku i rzucił w jego kierunku butelkę z łatwopalną cieczą. Policjanci oddali strzały. Napastnik z raną postrzałową trafił pod opiekę lekarzy.

Czytaj więcej...

30-latek zatrzymany za posiadanie narkotyków i niszczenie elewacji

 • Dział: Fakty

Wczoraj do dyżurnego starachowickiej komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące niszczenia mienia. To przestępstwo zgłosił dzwoniąc na numer alarmowy 11-letni chłopiec. Dzięki jego pięknej postawie, policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 30-latka, który farbą zdewastował elewację budynku. Dodatkowo mężczyzna posiadał przy sobie środki odurzające. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Czytaj więcej...

Nietrzeźwy 56-letni kierowca z fałszywym prawem jazdy

 • Dział: Fakty

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej komendy w sobotni poranek zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem. Mężczyzna w trakcie legitymowania okazał policjantom fałszywy blankiet prawa jazdy. Dodatkowo niemający uprawnień do kierowania pojazdami 56-latek, miał w swoim organizmie 1 promil alkoholu. Kodeks karny za użycie podrobionego lub przerobionego dokumentu jako autentycznego przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Czytaj więcej...

Posiadali i sprzedawali? Zatrzymanie dwóch mężczyzn z powiatu starachowickiego

 • Dział: Fakty

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku – Kamiennej zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu starachowickiego posiadających zakazane substancje i środki. Do policyjnego aresztu trafili 27-latek i o trzy lata młodszy mężczyzna. Starszy z zatrzymanych najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami, o czym w poniedziałek zdecydował sąd.

Czytaj więcej...

Niebezpieczne wykroczenia na DK 42. Policja reaguje na rażące naruszenia przepisów ruchu (wideo)

 • Dział: Fakty

W ostatnich dniach warunki atmosferyczne na drogach nie są sprzyjające dla uczestników ruchu. Właśnie teraz powinniśmy szczególnie zwracać uwagę na to, co dzieje się na drodze i przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Policjanci ze starachowickiej drogówki wczoraj na odcinku drogi krajowej nr 42 zarejestrowali troje kierowców, którzy w rażący sposób popełnili wykroczenia. Tym razem skończyło się na mandatach i punktach karnych.

Czytaj więcej...
Subskrybuj to źródło RSS

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media