fbpx

Maja Peryt wicemistrzynią Polski!

  • Dział: Fakty

Maja Peryt po raz kolejny przyniosła powód do domu miastu, które reprezentuje. Z ostatnich Mistrzostw Polski Juniorów w Lublinie wróciła ze srebrnym medalem. W drodze do sukcesu nie powstrzymała jej nawet kontuzja, której doznała kilka tygodni przed startem.

Czytaj więcej...

Rodzinnie i charytatywnie: zawody wędkarskie spławikowo - feederowe "Złota Ryba" (zdjęcia)

  • Dział: Fakty

Starachowicka Fundacja "Zdążyć przed Panem Bogiem” zorganizowała w sobotę (1 lipca) na grobli stawu Pasternik, charytatywne zawody wędkarskie spławikowo- feederowe pod nazwą "Złota Ryba". Choć poranna pogoda nie była najlepsza, frekwencja na wydarzeniu dopisała - dzieci i dorośli z pełnym zaangażowaniem i dobrym humorem podeszli do zawodów.

Czytaj więcej...

VII Starachowicka Strzała przeszła już do historii (zdjęcia)

  • Dział: Fakty

230 amatorów rowerów szosowych ścigało się podczas 7. Starachowickiej Strzały, wyścigów kolarskich, organizowanych przez firmę Poland Bike przy ścisłej współpracy z Powiatem Starachowickim, Urzędem Miejskim w Starachowicach, Gminą Pawłów, Gminą Brody, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Starachowicach oraz Grupą Motocyklową MotoStar Starachowice. Po raz drugi rozegrano także Czasówkę o Puchar Starosty Starachowickiego.

Czytaj więcej...

Kolarski weekend w Starachowicach. VII Starachowicka Strzała za nami (zdjęcia)

  • Dział: Fakty

Przez dwa dni Starachowice stały się rowerową stolicą Polski. W weekend 27 i 28 maja w granicach miasta odbyła się siódma już edycja „Starachowickiej Strzały” i druga jazda rowerowa na czas. Uczestnicy z różnych zakątków Polski, pasjonaci kolarstwa, przemierzali malownicze zakątki województwa świętokrzyskiego, w którym leżą Starachowice. Na starcie stanęło 230 kolarzy.

Czytaj więcej...

Piłkarze Staru Starachowice zdeklasowali ligę

  • Dział: Fakty

Na pięć kolejek przed zakończeniem sezonu 2022/23 w świętokrzyskiej Hummel IV Lidze piłkarze Staru Starachowice zapewnili sobie awans do III ligi! Statystyki są konkretne. Z 29 dotychczas rozegranych meczów Star wygrał aż 27, dwa zremisował. Podopieczni Tadeusza Krawca aż 107 razy trafiali do przeciwnej bramki, tracąc zaledwie … 14 goli. Kapitan Staru, Bartosz Gębura, mówi jednoznacznie. – Zdominowaliśmy zupełnie rozgrywki. Tak na dobrą sprawę uciekliśmy z peletonu już na samym starcie, z każdy kolejnym etapem nasza przewaga była coraz większa.

Czytaj więcej...

Starachowicka Strzała 2023 zbliża się wielkimi krokami (zdjęcia)

  • Dział: Fakty

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Starachowickiej Strzały. Już po raz siódmy miłośnicy kolarstwa z całej Polski zmierzą się w sportowej rywalizacji w ostatni weekend maja. Impreza kolarska organizowana w naszym mieście z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i uznaniem - zarówno wśród amatorów, jak i profesjonalistów.

Czytaj więcej...

Blisko 50 klubów sportowych skorzysta z profesjonalnego szkolenia ,,Jak pozyskiwać sponsorów bez względu na ligę i dyscyplinę”

  • Dział: Fakty

Z tym problemem mierzą się chyba wszystkie kluby sportowe w kraju – bez względu na dyscyplinę i klasę rozgrywkową. Począwszy od tych w Ekstraklasie, po te najniższego szczebla. Różni ich tylko skala potrzeb. Niemniej jednak metodyka pozyskiwania środków i sponsorów do klubów jest bardzo podobna, a zasada wydawałoby się prosta - ,,Wystarczy umiejętnie zainteresować potencjalnego sponsora korzyściami płynącymi z takiej współpracy”. Co oznacza więc ,,umiejętnie” w takim przypadku?

Czytaj więcej...

XI Bieg Tropem Wilczym na ulicach Starachowic (zdjęcia)

  • Dział: Fakty

Od 2011 roku w Polsce oficjalnie obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Narodowej „Żołnierzy Wyklętych”, a od 2013 roku w wielu miastach Polski organizowany jest Bieg Tropem Wilczym - to świetna okazja do propagowania pamięci bohaterów i sportowego stylu życia. W tym roku odbyła się jedenasta edycja wydarzenia, po raz kolejny udział w niej mogli wziąć także miłośnicy bieg ze Starachowic i okolic.

Czytaj więcej...
Subskrybuj to źródło RSS

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media