fbpx

Informator samorządowy Powiatu Starachowickiego

Kandyduj i weź sprawy młodzieży w swoje ręce

 • Dział: Fakty

Mieszkasz w powiecie starachowickim? Skończyłeś 14 lat i nie masz jeszcze 21? Uczysz się jeszcze w szkole, ale już dzisiaj chcesz być młodzieżowym liderem samorządu i podejmować decyzje dotyczące  młodych ludzi? Jeśli tak, to kandyduj i zostań radnym Młodzieżowej Rady Powiatu Starachowickiego. 

Czytaj więcej...

IV Droga Krzyżowa w intencji „Żołnierzy Wyklętych”

 • Dział: Fakty

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Koło w Wąchocku im. gen. Antoniego Hedy „Szarego”,  zaprasza do wzięcia udziału w IV Drodze Krzyżowej w intencji Żołnierzy Wyklętych, która - w związku z Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” - odprawiona zostanie 1 marca 2025 r. w krużgankach opactwa oo.Cystersów w Wąchocku. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 17.00.

Czytaj więcej...

Profilaktyka 40 plus tylko do wakacji

 • Dział: Fakty

Starachowicki PZOZ przypomina: to już ostatni moment na skorzystanie z bezpłatnych badań dla osób powyżej 40 roku życia. Tylko do 30 czerwca 2024 r. będzie wykonywana darmowa diagnostyka w ramach programu Profilaktyka 40 PLUS. Z badań można skorzystać po raz drugi, jeśli minęło co najmniej 12 miesięcy od pierwszych badań przeprowadzonych w ramach programu. 

Czytaj więcej...

100 urodziny pani Wiktorii (zdjęcia)

 • Dział: Fakty

Do grona 100 – latków w naszym powiecie dołączyła pani Wiktoria Strzelecka – mieszkanka Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach, która 11 lutego br. obchodziła swoje setne urodziny. W tym wyjątkowym jubileuszu towarzyszył jej również starosta Piotr Ambroszczyk. 

Czytaj więcej...

Uwaga: wzmożony ruch kolumn wojskowych

 • Dział: Fakty

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych informuje o wzmożonym ruchu kolumn pojazdów wojskowych od połowy lutego do końca maja, po drogach niemal wszystkich województw w Polsce. est to związane z cyklicznymi wojskowymi ćwiczeniami pod kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24, które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP.

Czytaj więcej...

Wystrzałowe ferie

 • Dział: Fakty

Zapraszamy na wystrzałowe ferie do strzelnic urochomionych przez Powiat, zarówno kulowej, jak i wirtualnej przy II LO w Starachowicach. Obiekty będą dostępne niedopłatnie przez całą zimową przerwę, tj. od 12 do 25 lutego, z wyłączeniem weekendów. W przypadku dużego zainteresowania, być może także w soboty.  Szczegóły poniżej. 

Czytaj więcej...

35 lat POP

 • Dział: Fakty

Prowadzone przez Powiat Państwowe Ognisko Plastyczne w Starachowicach świętuje w tym roku 35-lecie swej działalności. Jubileusz zainaugurowany zostanie wernisażem wystawy prezentującej dorobek artystyczny dzieci oraz młodzieży na przestrzeni 35 lat, któa odbędzie się 9 lutego br. (piątek) o godz. 16:00 w siedzibie placówki przy ulicy Złotej 6 w Starachowicach, na który już dziś zapraszamy. Zarówno ten jak i przyszły rok obfitować będzie w wystawy towarzyszące.

Czytaj więcej...

Będzie Młodzieżowa Rada Powiatu

 • Dział: Fakty

Nie tylko seniorzy, ale też młodzież będzie mieć swoją radę w naszym powiecie.  Na sesji, która odbyła się 25 stycznia br. radni zdecydowali o utworzeniu Młodzieżowej Rady Powiatu Starachowickiego oraz nadania jej statutu. 

Czytaj więcej...

W 10 rocznicę ostatniego pożegnania Zdzisława Rachtana

 • Dział: Fakty

26 stycznia br. minie 10 lat od ostatniego pożegnania Zdzisława Rachtana ps. "Halny", honorowego obywatela Starachowic i Wąchocka, żołnierza z oddziałów partyzanckich mjr Jana Piwnika „Ponurego”. Z tej właśnie okazji Środowisko Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich AK „Ponury” - „Nurt” zaprasza wszystkich, dla których ta postać jest bliska, na godz. 16.00, na Plac pod Skałkami, gdzie bohater ma swoją ławeczkę. Jego duch pewnie wraca co jakiś czas do bazy na Wykusie, do miejsca gdzie stacjonowali żołnierze Armii Krajowej, ale na pewno nie zabraknie go w piątek właśnie na starachowickim placu. Szczegóły poniżej.

Czytaj więcej...

Powiatowa rada pamięci rozpoczęła swoją działalność

 • Dział: Fakty

Wspieranie Powiatu w realizacji zadań rzecz kombatantów, osób represjonowanych, działaczy opozycji antykomunistycznej, współpraca w zakresie podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej; inicjowanie wydarzeń towarzyszących obchodom uroczystości patriotycznych, konsultowanie wniosków o odznaczenia; kalendarza rocznic historycznych czy inicjowanie prac remontowo – konserwacyjnych miejsc pamięci na rodowej – to tylko niektóre z zadań, jakie stoją przed Powiatową Rady Pamięci, która powstała w naszym powiecie. 24 stycznia br. odbyło się jej pierwsze inauguracyjne spotkanie.

Czytaj więcej...

Poloneza czas zacząć

 • Dział: Fakty

Rusza sezon studniówek w powiecie starachowickim. Jako pierwsi poloneza zatańczą uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 oraz III Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach. Stanie się to już jutro, tj. 20 stycznia br. Z kolei jako ostatni będą bawić się na balu tegoroczni maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach. Gdzie w tym roku odbywać się będą imprezy?

Czytaj więcej...

Trwa nabór do I Rady Seniorów Powiatu Starachowickiego

 • Dział: Fakty

Ruszył nabór do Rady Seniorów Powiatu Starachowickiego I kadencji. Kandydatów można zgłaszać do 7 lutego br. Muszą to być osoby, które ukończyły 60 rok życia, korzystają z pełni praw publicznych, nie są karane za przestępstwo popełnione umyślnie i co ważne – mieszkają na terenie powiatu starachowickiego. Szczegóły poniżej.

Czytaj więcej...

Nasze szkoły w rankingu „Perspektyw”

 • Dział: Fakty

Miesięcznik edukacyjny "Perspektywy" po raz kolejny opublikował ranking najlepszych średnich szkół w Polsce. Spośród placówek w naszym powiecie najwyżej sklasyfikowani zostali: I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki wśród szkół licealnych oraz Technikum nr 2 im. E. Kwiatkowskiego wśród szkół technicznych. 

Czytaj więcej...
Subskrybuj to źródło RSS

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media