fbpx

Informator samorządowy Powiatu Starachowickiego

Zgłoszenia do „Żelaznego Pierścienia”

  • Dział: Fakty

Rusza IV edycja Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień”, która jest wyróżnieniem przyznawanym za szczególny wkład w rozwój Powiatu Starachowickiego. Ma ona na celu promowanie najlepszych przedsiębiorstw Powiatu Starachowickiego, inspirowanie ich do rozwoju, promocję ich innowacyjnych dokonań oraz zwiększanie konkurencyjności pomiędzy przedsiębiorstwami.

Czytaj więcej...

Od operetki do musicalu

  • Dział: Fakty

8 lipca br. (piątek) w Amfiteatrze Parku Miejskiego odbędzie się koncert „Od operetki do musicalu” w ramach XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz w Busku Zdroju. Imprezie patronują: Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek i Starosta Starachowicki Piotr Ambroszczyk.

Czytaj więcej...

Bezpieczniej na przejściach

  • Dział: Fakty

Zakończyła się przebudowa przejść dla pieszych na drogach powiatowych w Starachowicach. 29 czerwca br. odebrane zostały ostatnie trzy przejścia na ulicy Majówka. Aktualnie prowadzone są prace w gminach: Mirzec, Wąchock i Brody.

Czytaj więcej...

Odwiedź strefę zdrowia na festynie EKOLATO

  • Dział: Fakty

Chcesz zmierzyć sobie ciśnienie? Skontrolować poziom glukozy w krwi, a może sprawdzić poziom cholesterolu? Odwiedź Strefę Zdrowia podczas festynu rodzinnego EKOLATO, który odbędzie się już w najbliższą sobotę, 2 lipca br. na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Czytaj więcej...

Koncert „Od operetki do musicalu” w wykonaniu wybitnych solistów oraz zespołu Strauss Ensemble

  • Dział: Fakty

8 lipca (piątek) o godzinie 19.00 w Amfiteatrze Parku Miejskiego zapraszamy na koncert „Od operetki do musicalu” w wykonaniu wybitnych solistów oraz zespołu Strauss Ensemble. Koncert pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka i Starosty Starachowickiego Piotra Ambroszczyka odbędzie się w ramach XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz w Busku Zdroju.

Czytaj więcej...

Starachowiccy hemodynamiści ratują życie

  • Dział: Fakty

Kolejne dwie osoby z ostrą chorobą wieńcową zostały uratowane dzięki starachowickim specjalistom. Kierownik Pracowni Hemodynamiki lek. Paweł Tomaszewski i dr n. med. Aleksander Stępień po raz pierwszy samodzielnie zastosowali litotrypsję wewnątrznaczyniową u dwojga pacjentów. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna ze względu na swój stan zdrowia nie kwalifikowali się do żadnego innego leczenia. Litotrypsja była dla nich ostatnią deską ratunku. Zabiegi były bardzo ciężkie, ale zakończyły się pełnym sukcesem.

Czytaj więcej...

O dzikach na komisji bezpieczeństwa i porządku

  • Dział: Fakty

Niszczą ogrodzenia, rabaty i straszą działkowców. Temat walki z dzikami zdominował ostatnie posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w powiecie. Starosta Piotr Ambroszczyk zlecił służbom rozpoznanie prawnych i finansowych możliwości zakupu sznurów hukowych, które mogłyby odstraszyć zwierzęta.

Czytaj więcej...

Reaktywacja bezpłatnej szkoły rodzenia

  • Dział: Fakty

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach wznowił działalność Szkoły Rodzenia. Dzięki zajęciom przyszłe mamy mają możliwość przygotowywania się do aktywnego, świadomego i sprawnego porodu pod okiem fachowego personelu. Co ważne, udział w zajęciach mieszkanek powiatu starachowickiego, które zdecydują się urodzić w starachowickim szpitalu, jest całkowicie bezpłatny.

Czytaj więcej...
Subskrybuj to źródło RSS

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media