fbpx

Polecamy

Informator samorządowy Powiatu Starachowickiego

MOGKiK zmienia siedzibę

  • Dział: Fakty

Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej w Starachowicach będzie się mieścił w budynku przy ul. Glinianej 10 a (dawnej siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach). Niebawem rozpoczną się tam prace remontowo – adaptacyjne.

Czytaj więcej...

Plan sesji Rady Powiatu w Starachowicach (25 VI 2020)

25 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbędzie się XXII sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się  tradycyjnie o godz. 9.00. Zostanie ono przeprowadzone z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.  Z uwagi na szczególną sytuację związaną z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19, liczba jego uczestników, tak jak poprzednio, została ograniczona do niezbędnego minimum.
 

Czytaj więcej...

Co dalej z ZSZ nr 3? Wciąż nie wiadomo…

  • Dział: Fakty

18 czerwca 2020 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny rozpatrywał skargę władz powiatu starachowickiego na decyzję wojewody, który uchylił uchwałę ws. przeniesienia ZSZ nr 3 na ulicę Leśną, podjętą przez radnych Rady Powiatu. Wczorajsza rozprawa była pierwszą dotyczącą tej kwestii. Sąd zobowiązał powiat starachowicki do złożenia dodatkowych dowodów i odroczył ogłoszenie wyroku do drugiego lipca.

Czytaj więcej...

Obradował Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego (zdjęcia)

  • Dział: Fakty

16 czerwca br. w Starostwie Powiatowym odbyło się kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w związku z sytuacją epidemiologiczną w powiecie. Głównym tematem spotkania była aktualna sytuacja w Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej i Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach, które od ubiegłego tygodnia objęte są kwarantanną.

Czytaj więcej...

Pomoc dla osób niepełnosprawnych w związku z epidemią koronawirusa

  • Dział: Fakty

Osoby niepełnosprawne, które na skutek wystąpienia zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii utraciły możliwość korzystania z opieki świadczonej w placówce rehabilitacyjnej (w okresie od 9 marca do 4 września 2020 roku) mogą ubiegać się o dofinansowanie kosztów związanych z zapewnieniem opieki w warunkach domowych. Wnioski można składać w trybie ciągłym do 4 września 2020 r.

Czytaj więcej...

Pożegnaliśmy ks. infułata Czesława Walę

  • Dział: Fakty

W sobotę, 6 czerwca br. pożegnaliśmy ks. infułata Czesława Walę, twórcę i budowniczego sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie-Godowie. Sługę ubogich, niepełnosprawnych i starszych. Człowieka modlitwy i pracy, a przy tym prawdziwego przyjaciela naszego samorządu.

Czytaj więcej...

Remont wąskotorówki (zdjęcia)

  • Dział: Fakty

Ruszyły prace przy remoncie torowiska Starachowickiej Kolejki Wąskotorowej na odcinku Iłża – Macule. Do 15 czerwca br. odnowiony zostanie także odcinek Starachowice – Lipie. Umożliwi to uruchomienie ruchu turystycznego na obydwu odcinkach.

Czytaj więcej...
Subskrybuj to źródło RSS

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media