fbpx

Informator samorządowy Powiatu Starachowickiego

Łucznicza śmietanka znów u nas (zdjęcia)

  • Dział: Fakty

Za nami I Halowe Mistrzostwa Polski w Łucznictwie Polowym FIELD. 18 marca br. na hali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach spotkało się ponad 30 zawodników, którzy rywalizowali ze sobą w pięciu kategoriach sprzętowych: łuki olimpijskie (Recurve), łuki bloczkowe (Compound), łuki gołe (Barebow), łuki długie (Longbow) i łuki tradycyjne (Tradional). Z jakim efektem?

Czytaj więcej...

Dobre wieści dla pacjentów onkologicznych

  • Dział: Fakty

Rak prostaty i przerzuty do kości - to dwa nowe zakresy, które w połowie tego roku mają ruszyć w starachowickiej onkologii. Oddział Onkologiczny Dzienny przygotowuje się do realizacji dwóch Programów Lekowych finansowanych ze środków Ministerstwa Zdrowia. To ukłon w stronę pacjentów, którzy do tej pory musieli się leczyć poza naszym powiatem.

Czytaj więcej...

Rusza modernizacja bazy Zarządu Dróg Powiatowych (zdjęcia)

  • Dział: Fakty

Termomodernizacja budynku, zmiana sposobu jego ogrzewania, remont pomieszczeń, dachu, wiat, ogrodzenia czy placu manewrowego – to tylko część prac, jakie zostaną wykonane w ramach poprawy skuteczności dostępu do infrastruktury drogowej poprzez modernizację bazy materiałowo-sprzętowej ZDP w Starachowicach. 14 marca br. została podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Produkcyjno-Usługowo-Handlowym DEMAX ze Starachowic, które będzie wykonawcą tego zadania. Przewidywalny termin zakończenia prac, to kwiecień 2024 r.

Czytaj więcej...

Ziemia kielecka na pocztówkach PTTK

  • Dział: Fakty

17 marca br. w Kinie Kotłownia Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbędzie się spotkanie autorskie Krzysztofa i Marcina Lorków - kieleckich filokartystów, czyli kolekcjonerów pocztówek - autorów publikacji pt. „Ziemia Kielecka na pocztówkach PTTK”, wydanej pod koniec 2022 r. przez kieleckie wydawnictwo „Światowid”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00. Po prelekcji, będzie można nabyć katalog wydany w 2022 roku przez wydawnictwo Światowid w Kielcach,  gdzie na 376 stronach przez pryzmat kartki pocztowej zachowana została historia dawnej Kielecczyzny. Szczegóły poniżej. 

Czytaj więcej...

Pamięci Żołnierzy Niezłomnych (zdjęcia)

  • Dział: Fakty

Mieszkańcy powiatu uczcili pamięć o żołnierzach wyklętych. 1 marca br. odbywały się uroczystości poświęcone tym niezłomnym bohaterom. Starachowickie obchody, w których uczestniczył starosta Piotr Ambroszczyk, przygotowała społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Starachowicach wspólnie z Gminą Starachowice.

Czytaj więcej...

Przybywa … jachtów w naszym powiecie

  • Dział: Fakty

Zazwyczaj kojarzą się z ekskluzywnymi rejsami po morzu. Niewielu ma jednak świadomość, że coraz więcej mieszkańców naszego powiatu posiada jachty, choć nie te zaliczane do luksusowych. Tylko w ubiegłym roku zarejestrowano 19 nowych „jednostek pływających”. 

Czytaj więcej...
Subskrybuj to źródło RSS

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media