fbpx

Polecamy

Informator samorządowy Powiatu Starachowickiego

81.rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego i tajnego harcerstwa Szarych Szeregów

  • Dział: Fakty

28 września br. w lesie  „Sina Woda”, przy kapliczce św. Jacka w Wąchocku odbędą się uroczyste obchody 81. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego oraz tajnego harcerstwa Szarych Szeregów. Uroczystości organizują: starachowickie i wąchockie koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej pod honorowym patronatem Starosty Starachowickiego Piotra Babickiego i Burmistrza Miasta i Gminy Wąchock Jarosława Sameli. Szczegółowy program obchodów zamieszczamy poniżej.

Czytaj więcej...

Starachowicki Inkubator Zawodów

  • Dział: Fakty

Jesteś mieszkańcem powiatu starachowickiego? Masz co najmniej 50 lat i dodatkowo orzeczenie o niepełnosprawności czy niskie kwalifikacje, które chciałbyś podnieść? To coś dla ciebie! Rozpoczął się nabór do projektu „Starachowicki Inkubator Zawodów”, realizowanego przez firmę CERTES   sp. z o.o. w partnerstwie z Powiatem Starachowickim. Zgłoszenia można składać do 12 września br. Szczegóły poniżej.

Czytaj więcej...

Wykus 2020 (program uroczystości)

  • Dział: Fakty

Środowisko Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej "Ponury - Nurt" i świętokrzyski obwód Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej zapraszają na uroczystości wykusowe, które odbywać się będą 11, 12 i 13 września br. Szczegółowy program obchodów zamieszczamy poniżej.

Czytaj więcej...

06. Legenda STAR@ przeszła do historii (zdjęcia)

  • Dział: Fakty

Za nami 06. Legenda STAR@ - zlot pojazdów zabytkowych, organizowany przez Powiat Starachowicki. Impreza z powodu epidemii przeniesiona została w przestrzeń wirtualną. Nie zniechęciło to fanów motoryzacji, którzy stawili tłumnie, wprawdzie nie w muzeum, a przed ekranami swoich komputerów, telefonów czy tabletów, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji.

Czytaj więcej...

Świętokrzyski Kierowca Autobusu

  • Dział: Fakty

Myślałeś o tym, żeby zostać kierowcą autobusu? A może chcesz uzupełnić swoje kwalifikacje o kat. D prawa jazdy oraz świadectwo kwalifikacji do przewozu osób? Jeśli tak, to zgłoś się do projektu pn. „Świętokrzyski Kierowca Autobusu”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 -2020. Rekrutacja trwa do 4 września br.

Czytaj więcej...
Subskrybuj to źródło RSS

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media