fbpx

Informator samorządowy Powiatu Starachowickiego

Starostwo bez barier (zdjęcia)

  • Dział: Fakty

Plany tyflograficzne, pętle indukcyjne , dostęp do aplikacji internetowej, pozwalającej modyfikować treści tak, aby były one zrozumiałe dla osób z trudnościami intelektualnymi czy wzrokowymi – to tylko niektóre z rozwiązań, jakie zostały zastosowane w Starostwie Powiatowym w Starachowicach, aby stało się ono przyjazne osobom niepełnosprawnym. Dzisiaj to jeden z najbardziej dostępnych budynków w naszym powiecie.

Czytaj więcej...

W hołdzie Żołnierzom Batalionów Chłopskich (zdjęcia)

  • Dział: Fakty

Za nami 79. rocznica bitwy pod Tychowem Starym, stoczonej przez żołnierzy Batalionów Chłopskich ze zgrupowania Jana Sońty ps. ,,Ośka”. W uroczystych obchodach, jakie odbyły się na leśnej polanie przy drodze Starachowice-Tychów Stary, a także w kościele pw. Św. Leonarda w Mircu uczestniczył wicestarosta Dariusz Dąbrowski.

Czytaj więcej...

Komunikat w sprawie awarii gazociągu

  • Dział: Fakty

W dniu dzisiejszym w trakcie wykonywania prac ziemnych związanych z budową wiaduktu doszło do awarii gazociągu dystrybuującego gaz na osiedle Południe w Starachowicach. Od razu podjęte zostały działania w celu przywrócenia mieszkańcom dostępu do gazu.

Czytaj więcej...

Coraz bliżej finału inwestycji w szkołach (zdjęcia)

  • Dział: Fakty

Blisko 13 mln zł – to wartość inwestycji, realizowanych aktualnie przez Powiat Starachowicki w szkołach. Oprócz hali sportowej przy ZSZ n3 w Starachowicach, gruntowną termomodernizację przechodzi też ZSZ nr 2 w Starachowicach wraz z dwiema pracowniami CKZ. Trwają też prace przy budowie nowego boiska przy II LO, a finał niebawem. 

Czytaj więcej...

Marcin Bondarowicz z kolejną nagrodą

  • Dział: Fakty

Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany rysownik i ilustrator, pracujący na co dzień w Państwowym Ognisku Plastycznym w Starachowicach - Marcin Bondarowicz zdobył kolejną międzynarodową nagrodę, tym razem srebrny medal w konkursie rysunkowym w Korei - 13th Sejong International Cartoon Contest SICACO 2023, za pracę o tematyce „Wojna i pokój”. A rywalizował z ponad 520 artystami, którzy zgłosili ponad 1700 prac.

Czytaj więcej...

79. Rocznica Bitwy Pod Tychowem Starym

  • Dział: Fakty

Ogólnopolski Związek Żołnierzy Batalionów Chłopskich Zarząd Koła w Starachowicach, Starosta Starachowicki  Piotr Ambroszczyk i Wójt Gminy Mirzec Mirosław Seweryn zapraszają na uroczyste obchody 79. rocznicy bitwy pod Tychowem Starym stoczonej przez żołnierzy Batalionów Chłopskich ze zgrupowania Jana Sońty ps. ,,Ośka’’. Uroczystość odbędzie się 24 września br. (niedziela) przy pomniku Batalionów Chłopskich - na leśnej polanie przy drodze Starachowice-Tychów Stary. Szczegółowy program poniżej. 

Czytaj więcej...

W Hołdzie Sybirakom (zdjęcia)

  • Dział: Fakty

Za nami 84 rocznica agresji sowieckiej na Polskę. Władze powiatu tak jak co roku oddały hołd Sybirakom, ale tez wszystkim których losy na zawsze napiętnowała sowiecka agresja z 17 września 1939 roku. W obchodach, które odbyły się najpierw w kościele pw. Wszystkich Świętych, a potem przy Krzyżu Katyńskim w Starachowicach uczestniczył starosta Piotr Ambroszczyk wspólnie z przewodniczącą Rady Powiatu Bożeną Wroną. 

Czytaj więcej...

Spotkanie na leśnej polanie w Marculach (zdjęcia)

  • Dział: Fakty

Występy lokalnych zespołów muzycznych, leśne animacje, smakołyki Kół Gospodyń Wiejskich, rozstrzygnięcie konkursu „Leśne wspomnienia z wakacji” – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników Spotkania na leśnej polanie w Marculach, jakie odbyło się 17 września br. Gościem honorowym była Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa, która wspólnie ze starostą Piotrem Ambroszczykiem, a także służbami leśnymi i mundurowymi posadziła na terenie arboretum „Bartusia” czyli  sadzonkę dębu, wyhodowaną z nasion dębu Bartek.

Czytaj więcej...

Walczyli o Mistrzostwo Polski w Biegach Górskich

  • Dział: Fakty

Ponad 100  zawodników rywalizowało w tym roku w Mistrzostwach Polski w biegach górskich, jakie odbyły się w Krynkach, pod patronatem starosty Piotra Ambroszczyka. Impreza organizowana przez Sylwestra Dudka, prezesa Ludowego Klubu Biegacza „Rudnik”, a na co dzień pracownika Starostwa Powiatowego w Starachowicach, z roku na rok zyskuje coraz większe grono sympatyków.

Czytaj więcej...
Subskrybuj to źródło RSS

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media