fbpx

Polecamy

Informator samorządowy Powiatu Starachowickiego

W trosce o bezpieczeństwo pieszych

  • Dział: Fakty

Powiat złożył 22 wnioski do Rządowego Programu Funduszu Rozwoju Dróg o dofinansowanie zadań z zakresu poprawy bezpieczeństwa pieszych w obszarze przejść dla pieszych na drogach powiatowych, we wszystkich pięciu gminach. Chodzi o budowę oświetlenia w rejonie „pasów”, wyniesionych przejść, odnowę nawierzchni jezdni na dojazdach do przejść, odnowę chodników oraz wymianę i montaż oznakowania poziomego i pionowego.

Czytaj więcej...

Międzywydziałowa współpraca (zdjęcia)

  • Dział: Fakty

Wymianie doświadczeń i usprawnieniu pracy wydziałów komunikacji służyło robocze spotkanie pracowników starostw powiatowych w Starachowicach i Kielcach. Tematami wiodącymi były kwestie z zakresu rejestracji pojazdów, wydawania uprawień, a także licencji i zezwoleń.

Czytaj więcej...

Rozwój tras rowerowych w powiecie

  • Dział: Fakty

Celowości opracowania sieci tras rowerowych na obszarze powiatu starachowickiego poświęcone było czwartkowe spotkanie z udziałem przedstawicieli powiatu i wszystkich jego gmin, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach, Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego i Regionalnej Organizacji Turystycznej, jakie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Starachowicach.

Czytaj więcej...

Spotkanie z mistrzem (zdjęcia)

  • Dział: Fakty

Mateusz Borkowski, halowy wicemistrz Europy w biegu na 800 metrów odwiedził w ubiegłym tygodniu starostę Piotra Babickiego. Podczas wizyty towarzyszył mu Sylwester Dudek, jeden z pierwszych trenerów i jednocześnie długoletni pracownik starostwa.

Czytaj więcej...

Zajęcia korekcyjne dla przedszkolaków z gminy Mirzec

  • Dział: Fakty

Przedszkolaki z kolejnej gminy, tym razem Mirzec, objęte zostaną gimnastyką korekcyjną przez specjalistów z Międzyszkolnego Ośrodka Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej w Starachowicach. Zajęcia odbywać się będą w dwóch gminnych przedszkolach: w Mircu oraz w Jagodnem. Przewidziano też dodatkowe godziny na badania postawy i monitoring postępów.

Czytaj więcej...

V Starachowicka Strzała

  • Dział: Fakty

Ruszyły zapisy na V Starachowicką Strzałę, kolarskie wyścigi organizowane przez Poland Bike przy współpracy m.in. z Powiatem Starachowickim. Rowerowe zmagania zaplanowane zostały na 30 maja br., tym razem dla miłośników szos. Lepiej się spieszyć, obowiązuje limit uczestników.

Czytaj więcej...
Subskrybuj to źródło RSS

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media