fbpx

Informator samorządowy Powiatu Starachowickiego

Powiat w Stowarzyszeniu Gmin Cysterskich?

  • Dział: Fakty

Powiat chce wstąpić do Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Gmin Cysterskich. Zgodę na takie działanie wyraziła już Rada Powiatu na sesji, która odbyła się w listopadzie. Ostateczna decyzja należeć będzie do Zarządu Stowarzyszenia, gdzie przesłana została uchwała w tej sprawie.

Czytaj więcej...

Kuchnia i stołówka jak nowe (zdjęcia)

  • Dział: Fakty

Zakończył się remont kuchni oraz stołówki w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Starachowicach, finansowany w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu”. Zyskały one nowy wystrój i sprzęt, przez co poprawił się komfort pracy i standard wydawanych posiłków. 

Czytaj więcej...

Usługi społeczne i zdrowotne w programie „Fundusze Europejskie Dla Świętokrzyskiego"

  • Dział: Fakty

Departament Wdrażania EFS Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego zapraszana spotkanie informacyjno - szkoleniowe, poświęcone dofinansowaniu usług społecznych i zdrowotnych w programie „Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027”, które odbędzie się 6 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Można się będzie na nim dowiedzieć, jakie są mozliwości finansowania projektów, zakładających pomoc osobom niesamodzielnym i opiekę nad osobami starszymi i chorymi, wsparcie i aktywizację mieszkańców będących w trudnej sytuacji życiowej, pomoc dzieciom i rodzinom przeżywającym trudności wychowawcze, pomoc dla uchodźców, wsparcie podmiotów ekonomii społecznej, ale też Centrów i Klubów Integracji Społecznej, Zakładów Aktywności Zawodowej oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej. Szczegóły poniżej.

Czytaj więcej...

Młodzieżowy Sejmik Wojewódzki gościł w powiecie (zdjęcia)

  • Dział: Fakty

W Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbyła się IV sesja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Radni dyskutowali m.in. o planowanych przedsięwzięciach dedykowanych młodzieży czy rocznym programie współpracy województwa świętokrzyskiego z organizacjami pozarządowymi w 2023 r., czemu przysłuchiwał się m.in. starosta Piotr Ambroszczyk.

Czytaj więcej...

Rusza nabór do projektu "Reaktywacja"

  • Dział: Fakty

30 listopada br. rozpocznie się nabór uzupełniający do projektu „Reaktywacja”, realizowanego przez Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii Sp. z o.o. w Kielcach. Jeśli osobą bezrobotną i szukasz pracy, lub prowadzić mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwo i myślisz o zatrudnieniu bezrobotnego, to coś dla ciebie. Szczegóły poniżej.

Czytaj więcej...

Bezpłatne dowozy do PŚDS (zdjęcia)

  • Dział: Fakty

Powiat uruchamia bezpłatne dowozy dla podopiecznych Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Starachowicach. Usługi te będzie świadczyć spółdzielnia socjalna „Integracja”, która w ramach pozyskanego grantu zadba także o integrację międzypokoleniową w placówce. Pierwsze z tego rodzaju spotkań odbyło się już 22 listopada. 

Czytaj więcej...

Wernisaż wystawy „Magia Powiatu Starachowickiego" (zdjęcia)

  • Dział: Fakty

Za nami wernisaż wystawy pokonkursowej XVI Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Magia Powiatu Starachowickiego. Natura, Kultura materialna, tradycje im . Jerzego Orzechowskiego". Podczas imprezy, która odbyła się 17 listopada br. w gościnnych murach Starostwa Powiatowego w Starachowicach, autorzy najlepszych prac odebrali nagrody.

Czytaj więcej...
Subskrybuj to źródło RSS

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media