fbpx

Wędrówki szlakiem kolejek wąskotorowych

Wędrówki szlakiem kolejek wąskotorowych Wędrówki szlakiem kolejek wąskotorowych

Andrzej Cygan to znany miłośnik wąskich torów i znawca leśnych terenów. Po świętach Wielkiej Nocy będzie można skorzystać z jego wiedzy.

Razem z Oddziałem Międzyszkolnym PTTK w Starachowicach i Klubem Drezynowym, a także ze Stowarzyszeniem Miłośników Kolei Wąskotorowych w Starachowicach Andrzej Cygan rozpoczyna cykl wędrówek po torowiskach kolejek.

Pierwsza impreza planowana jest w sobotę, 6 kwietnia, start o godzinie 11. Początek wędrówki śladem kolejki na Wykus, wyznaczony jest na parkingu zalewu Lubianka. Do przejścia jest około 5,5 km, a zakończenie – przy ognisku nad zalewem Piachy.


reklama


Opis trasy:

Przejście wzdłuż zalewu Lubianka do ul. Szydłowskiego, następnie śladami torowiska kolei wąskotorowej Wierzbnik-Wykus (rozstaw 600 mm) do leśnej drogi prowadzącej w kierunku mostu na Lubiance, będącego pozostałością po linii wąskotorowej Starachowice – Rudki (rozstaw 750 mm). Dalsza wędrówka prowadzi trasą po zlikwidowanym torowisku w kierunku północnym, tunelem pod drogą nr 42 do ul. Turystycznej, następnie do ulicy Składowej, gdzie znajduje się miejsce ogniskowe nad zalewem Piachy. Przerwa w wędrówce – na prelekcję przy ognisku.

Powrót we własnym zakresie autobusem linii nr 5 z ulicy Ostrowieckiej.

Zasady uczestnictwa:

Udział w wędrówce jest bezpłatny. Ubezpieczenie pokrywają uczestnicy we własnym zakresie – członkowie PTTK z aktualnie opłaconą składką są ubezpieczeni. Spacer będzie prowadzony przez kadrę programową PTTK.

Dane kontaktowe do przewodnika:

Andrzej Cygan
tel.: 693 182 517
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media