fbpx

Karatecy opanowali halę (zdjęcia)

Kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Karate - BUSHI-DO CUP 2024 - Kata & Kumite, organizowanego przez starachowicki Klub Karate Senshi, przeszła już do historii. W zawodach wystartowało 500 zawodników z 37 klubów w Polsce, a na najlepszych czekały jak zwykle puchary, medale oraz dyplomy.

Miejska Hala Sportowa w Starachowicach zaroiła się znowu od karateków za sprawą kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Karate - BUSHI-DO CUP 2024 – Kata &Kumite, organizowanego przez starachowicki Klub Karate Senshi pod honorowym patronatem m.in. Starosty Starachowickiego Piotra Ambroszczyka.

13 kwietnia br. rywalizowali tam najlepsi zawodnicy. Do Starachowic zjechało w tym roku 500 zawodników z 37 klubów z Polski.

Publiczność miała więc na co opatrzeć.

Nie brakowało znakomitych walk i emocjonujących pojedynków, o czym przekonał się osobiście Członek Zarządu Powiatu Stanisław Wojtan.

Widać było wysoki poziom techniczny. Zawodnicy prezentowali dobre przygotowanie fizyczne,  wydolnościowe, ale także mentalne.

Tym razem najlepszym klubem turnieju został TKS Karate Tarnów, którego zawodnicy zdobyli 13 medali- 6 złotych, 2 srebrne i 5 brązowych medali. Drugie miejsce należało do IPPON, a trzecie do  Klubu Karate Kyokushin Chikara. Gospodarze – klub SENSHI Starachowice – zajął w tym roku szóstą pozycję z dorobkiem 10 medali: 4 złote, 2 srebrne i 4 brązowe.

Złote medale dla starachowickiego Senshi wywalczyli: Maja Abramczyk (2 medale), Oskar Iwan i Lena Kozieł.

Srebrne krążki zdobyli: Michalina Dulęba i Maja Olszewska

Na najniższym stopniu podium stanęli: Alicji Klimek, Maja Kaczmarska, Lena Kozieł oraz Antoni Świtoń.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody, a każdy uczestnik - pakiet startowy od organizatora oraz pamiątkowe medale.