fbpx

Polecamy

Początek cyfrowej rewolucji w Mircu i Wąchocku

Początek cyfrowej rewolucji w Mircu i Wąchocku Początek cyfrowej rewolucji w Mircu i Wąchocku

Rusza realizacja dużego projektu „Rozwój e-usług w gminach Mirzec i Wąchock”. Duże zadanie warte ponad 1,2 miliona złotych zostało podzielone na sześć mniejszych, szczegółowych działań. Dwie umowy na wdrażanie e-usług są już podpisane.

W piątek 6 września wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn przy kontrasygnacie zastępcy skarbnika Urszuli Barszcz podpisał pierwszą umowę na przygotowanie i umieszczenie na platformie ePUAP dla Gminy Wąchock 15 formularzy kontaktowych dla mieszkańców gminy. Ułatwi to załatwianie spraw urzędowych bez konieczności przychodzenia do Urzędu Miasta i Gminy w Wąchocku. Prace wykona firma Madkom z Gdyni za 13.819 złotych. Kolejna umowa na zakup programu do naliczania opłat za wywóz odpadów komunalnych oraz zakup portalu interesanta dla gminy Wąchock została podpisana 9 września przez zastępcę wójta Annę Piątek. Realizacją umowy zajmie się firma Korelacja Systemy Informatyczne z Krakowa za kwotę 103.221 złotych

Projekt „Rozwój e-usług w gminach Mirzec i Wąchock”, którego liderem jest Gmina Mirzec, jest realizowany dzięki unijnym pieniądzom z Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020. Wartość umowy to 1.228.606 złotych, z czego 1.044.315 złotych to pieniądze unijne. Kosztorysowa wartość projektu dla gminy Mirzec to 835.530,97 złotych, przy czym wysokość unijnego dofinansowania to 710.201,32 złotych. Wartość projektu w gminie Wąchock to 393.075,25 złotego, a wysokość dofinansowania to 334.113,97 złotych.


reklama


Wdrożenie projektu usprawni dostęp do e-usług w gminach Mirzec i Wąchock. Mieszkańcy będą mogli składać dokumenty elektroniczne bez konieczności wychodzenia z domu, będą też mogli przez Internet monitorować stan swojej sprawy w urzędzie, na przykład sprawdzić kwoty podatków, raty płatności, kwoty opłat za odbiór odpadów. Mieszkańcy gmin Mirzec i Wąchock będą mogli otrzymywać wiadomości SMS przeznaczone tylko dla nich, na przykład z przypomnieniem o racie płatności podatku.

Zmieni się też sposób komunikowania się rodziców uczniów z obu gmin ze szkołami. Wprowadzone zostaną e-dzienniki, dzięki którym nauczyciele na bieżąco będą umieszczać oceny ucznia i odnotowywać jego nieobecności, a rodzice będą na bieżąco mieć dostęp do tych informacji. Aby sprawdzić oceny czy frekwencję dziecka, rodzic będzie musiał zalogować się do systemu przy pomocy indywidualnego hasła. Zanim dzienniki elektroniczne będą funkcjonować, nauczyciele i administratorzy zostaną przeszkoleni z ich obsługi. Projekt obejmuje też zakup pięcioletniej licencji na prowadzenie dzienników elektronicznych.

Źródło: Gmina Mirzec

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media